Kā izmantot bāzes eļļas?

Viens no labākajiem ķermeņa kopšanas līdzekļiem, kuru pazina jau sirmā senatnē, ir kosmētiskās eļļas. Ja agrāk ķermeni ieziest ar eļļām varēja tikai izredzētie, tad šodien, pateicoties jaunākajām tehnoloģijām, eļļu brīnišķīgās īpašības ķermeņa kopšanā var izmantot katrs. Pateicoties to smalkajai struktūrai un ātrajai iesūkšanās spējai ādā, augu eļļas ir ideāli bioloģiski aktīvo vielu transportētāji, tās baro un mīkstina ādu. Saņemot dabīgos vitamīnus un mikroelementus, t.i. dabīgu barību bez konservantiem un emulgatoriem, āda kļūst jaunāka.

Aromterapijā šīs eļļas dēvē par transporta jeb bāzes eļļām. Šajās eļļās lieliski šķīst ēteriskās eļļas, kuras kā zināms nešķīst ūdenī un maz izmanto neatšķaidītā veidā. Bez tam bāzes eļļām piemīt dziednieciska iedarbība. Cilvēka organisms spēj izmantot visas augu eļļu sastāvdaļas. Augu eļļas labvēlīgi iedarbojas uz ādu, matiem un nagiem. Lai pagatavotu mājas apstākļos sev vēlamos krēmus, masāžas eļļas parasti ņem 10-15 g bāzes eļļu un pievieno 2-3 pilienus ēteriskās eļļas. Aromterapijas procedūrām ir būtiski izvēlēties pareizo bāzes eļļu.

Piemērotākās bāzes eļļas ādas tipiem


Sausai ādai – bāzes eļļas, kam piemīt mitrinošas, barojošas īpašības. Pirms eļļas uzklāšanas ieteicams samitrināt ādu ar ziedūdeni un, kamēr āda ir mitra, dziļākai un efektīvākai mitrināšanai uzklāj plānā kārtiņā eļļu.
Avokado eļļa
Kviešu asnu eļļa
Makadāmijas riekstu eļļa
Saldo mandeļu eļļa
(Kamēlijas eļļa, Sezama eļļa)


Taukainai, kombinētai un normālai ādai – bāzes eļļas, kam piemīt dziedējošas, savelkošas, līdzsvarojošas īpašības.
Kokosriekstu eļļa
Vīnogu kauliņu eļļa
(Džodžobas eļļa, Nīma eļļa)

Vītušai un nobriedušai ādai
 – bāzes eļļas, kam piemīt reģenerējošas īpašības.
Aprikožu kauliņu eļļa
Avokado eļļa
Kviešu asnu eļļa
(Džožobas eļļa, Gurķmētras eļļa, Kamēlijas eļļa, Naktssveces eļļa)

Kad izvēlēta savam ādas tipam piemērotākā eļļa, tad šādi to vari pielietot:
• Sejas, kakla ādas un ādas ap acīm barošanai:     
Pēc ādas notīrīšanas, mitrā ādā vieglām kustībām, ievērojot masāžas līniju virzienus, iemasējiet 3-5 pilienus eļļas. Uz acu plakstiņiem eļļa jāuzklāj ļoti uzmanīgi. Uzklājiet nelielu eļļas daudzumu, nepieļaujot tās nokļūšanu uz skropstām. Procedūras nobeigumā ādu ieteicams samitrināt ar mitru kokvilnas salveti.
• Ķermeņa ādas mīkstināšanai un mitrināšanai. Uzpiliniet nedaudz eļļas uz mitrām plaukstām un uzklājiet uz ķermeņa ādas.
• Roku ādas mīkstināšanai un mitrināšanai. Bagātīgi uzklājiet eļļu uz rokām, uz 2-3 stundām (vai, ieteicams, uz nakti) uzvelciet kokvilnas cimdus vai ietiniet rokas salvetēs.
• Matiņu ataugšanas kavēšanai pēc depilācijas. Lai novērstu ādas kairinājumu pēc depilācijas, mitriniet to ar avokado eļļu.
• Barojošo krēmu un losjonu bagātināšanai. Pievienojiet 5-10 pilienus eļļas vienreizējai krēma vai losjona devai.
• Barojošo un mitrinošo masku pagatavošanai. Pievienojiet 5-10 pilienus eļļas maskai paredzētajā kosmētisko līdzekļu devā. Maska ieteicama ne biežāk kā 1 reizi nedēļā.
• Dekoratīvās kosmētikas noņemšanai. Uz samitrināta vates spilventiņa uzpiliniet 2-3 pilienus eļļas un viegli notīriet seju, ievērojot masāžas līniju virzienus. Šo procedūru atkārtojiet vairākkārt, līdz seja ir notīrīta no putekļiem un dekoratīvās kosmētikas. Līdzīgi var notīrīt arī ēnas no plakstiņiem un tušu no skropstām. Tīrot skropstas, nedaudz saspiediet tās ar vates spilventiņu, lai skropstu tuša paliktu uz vates.
• Maska-komprese sausai, jūtīgai, normālai un novecojošai sejas ādai. Vati vai marli piesūciniet ar viegli sasildītu augu eļļu, uzklājiet to uz sejas. Sildošā efekta pastiprināšanai, marli var salocīt divās kārtās. Masku-kompresi turiet uz sejas 30 minūtes.
• Maska-komprese matiem (pirms matu mazgāšanas). Labi sasildītu eļļu matiem viegli iemasējiet galvas ādā, tad aptiniet galvu ar sasildītu dvieli. Pēc 30 minūtēm izmazgājiet matus ar piemērotu šampūnu (ieteicams olu šampūns).

Bāzes eļļas var iegādāties www.darinat.lv