Saputots ķermeņa sviests

Ķermeņa sviesti var būt izgatavoti no dažāda veida sviestiem – šī sviesta, kakao sviesta, alvejas sviesta, mango sviesta un citiem. Jūs varat izmantot arī dažāda veida eļļas – olīveļļu, mandeļu eļļu, avokado eļļu u.c. 

Zemāk norādītā recepte ir ļoti vienkārša pamata recepte, ko izmantot kā pamatu saviem personīgajiem eksperimentiem. Jūs varat mainīt receptes sastāvdaļas un pagatavot ķermeņa sviestu, kas atbildīs tieši Jūsu prasībām. Pēc šīs receptes Jūs pagatavosiet mīkstinošu un ādai patīkamu saputoto ķermeņa sviestu.

320 ml šī sviests

120 ml bāzes eļļa 

1 tējk. vitamīna E (darbojas, kā konservants, bet to var arī nelietot)

no 10 līdz 30 pilieniem ēteriskās eļļas (atkarībā no izvēlētās ēteriskās eļļas)

Izkausē šī sviestu ūdens peldē līdz tas ir ieguvis šķidru konsistenci, tad lēnām pievieno izvēlēto bāzes eļļu un samaisi to, ļauj tam atdzist līdz ~45°C, neļauj tam saslāņoties tāpēc ik pa brītiņam apmaisi izmantojot putojamo lāpstiņu vai putotāju. Kad sviests ir atdzisis, pievieno ēterisko eļļu un E vitamīnu (ja vēlies). 

Pēc tam ņem putojošo lāpstiņu vai putotāju un kārtīgi saputo sviestu, līdz tas ir ieguvis gaisīgu konsistenci. Pārliecinies, ka ēteriskās eļļas un E vitamīns ir kārtīgi iemaisīti sviestā.

Izvēloties ēterisko eļļu, lieto tās, kas pašam patīk, bet neaizmirsti paskatīties arī šo eļļu ārstnieciskās, dziedinošās u.c. īpašības. Tādā veidā iespējams pagatavot visatbilstošāko ķermeņa sviestu, piemēram, sausai vai taukainai ādai u.tml. 

Kad esi sasniedzis vēlamo sviesta konsistenci, iepildi to ar karoti slēgtā traukā ar vāciņu. Vislabāk būtu izmantot necaurspīdīgu vai tumša stikla trauciņu. Uzglabā vēsā un tumšā vietā.

Lai labi izdodas un ādai prieks 🙂