Ziepju receptes

Piedāvājam dažas receptes lielisku ziepju pagatavošanai no ziepju masas. Vasarā iesakām izmantot svaigus augus un ziedus ziepju dekorēšanai. Pagatavotās ziepes neturi skapītī, bet lieto uzreiz, jo visas dabīgās lietas bojājas.

Zāļu nakts ziepes

400 g kristāldzidrā ziepju bāze (aptuveni 5x 80gr gabaliņiem)

smalki zāles asniņi, noplūktas smildziņas utt.

20 – 40 pilieni lavandas ēteriskās eļļas

Izkausē ziepju bāzi. Pievieno zāles asniņus, ziediņus smildziņas. Pievieno ēterisko eļļu. Samaisa visu masu un lej formās. Ļauj sastingt. 

Rezultāts:
 Burvīgas bezkrāsas caurspīdīgas ziepes, kurās varēs redzēt visus jūsu pievienotos zāles gabaliņus, kas smaržos pēc nomierinošās lavandas.

Pieneņu ziepes

400 g kristāldzidrā ziepju bāze

4-6 pieneņu galviņu ziedlapiņas

20- 40 pilieni citronzāles ēteriskās eļļas

Izkausē ziepju masu. Pievieno pieneņu ziedlapiņas, pakāpeniski līdz vēlamai krāsai un daudzumam. Pievieno ēterisko eļļu. Samaisa un lej formās. Ļauj sastingt.

Rezultāts: Maigi dzeltenas ziepes, kurās būs redzamas pieneņu dzeltenās ziedlapiņas un  tās atsvaidzinoši smaržos pēc citronzāles.

Bazilika un gurķa ziepes

400 g ziepju bāze

3-4 ēdamkarotes bazilika sulas krāsai (var izmantot arī svaigas bazilika lapiņas)

15 – 20 pilieni bazilika ēteriskās eļļas
15 – 20 pilieni svaiga gurķa smaržeļļa

Var pievienot dažādus abrazīvos materiālus un/vai dekorus

Izkausē ziepju bāzi. Pievieno bazilika sulu, zaļo pārtikas krāsu vai svaigās bazilika lapiņas, pakāpeniski līdz vēlamai krāsai. Pievieno dažādus abrazīvos materiālus un/vai dekorus. Pievieno bazilika ēterisko un gurķu smaržeļļu. Samaisa un lej formās. Ļauj sastingt.

Rezultāts: Zaļas ziepes ar burvīgo bazilika un gurķu smaržu. Lieliski noder virtuves lietošanai, jo tās ir ar patīkamu, svaigu aromātu.

Kanēļa – ruma ziepes

400 g ziepju bāzes

~ 1 ēdamkarote malta kanēļa (krāsai, smaržai un skrubja efektam)

6-7 pilītes ruma pārtikas esences

Izkausē ziepju bāzi. Pievieno maltu kanēli, pakāpeniski līdz vēlamai krasai. Pievieno pārtikas esenci. Samaisa un lej formās. Ļauj sastingt.

Rezultāts: Tumši brūnas ziepes ar maigu kanēļa skrubi, kas smaržos pēc kanēļa un ruma, lieliski nomierinās.

Vīgriežu ziepes

500g ziepju bāze

1-2 vīgriezes

1 tējkarote vaska

Izkausē ziepju bāzi. Pievieno vīgriezes un vasku. Pievieno smaržeļļas. Labi samaisa, cenšoties nekult, lai neveidojas putas un burbulīši, lej formās. Ļauj sastingt.

Rezultāts: Maigi medaini dzeltenīgas ar nomierinošo vīgriežu smaržu. Lieliski piemērotas bērniem vakara vanniņai, lai miegs saldāks.

Mandeļu ziepes

500 g ziepju bāze (vēlams kazas piena ziepju bāze)

1-2 tējkarotes piena pulveris (ja nav balta necaurspīdīga ziepju masa)

1 -2 ēdamkarotes mannā

15- 20 pilieni mandeļu smaržeļļas 

Izkausē ziepju bāzi. Ja nepieciešams, pievieno piena pulveri, pakāpeniski, līdz vēlamai krāsai. Pievieno dažādus abrazīvos materiālus. Pievieno smaržeļļu. Samaisa un lej formās. Ļauj sastingt.

Rezultāts: Maigi baltas ziepes ar izteikti spēcīgi saldu mandeļu aromātu, kur viena ziepju puse būs lielisks skrubis, bet otra piemērota maigai sejas mazgāšanai.

Kakao ziepes

500 g ziepju bāze

~ 1 tējkarote kakao (krāsai)

20-30 pilieni šokolādes smaržeļļas

Izkausē ziepju masu. Pievieno kakao, pakāpeniski, līdz vēlamai krāsai. Pievieno smaržeļļu. Samaisa un lej formās. Ļauj sastingt.

Rezultāts: Tumši brūnas ziepes ar spēcīgu šokolādes smaržu. Ja lietojam kazas piena ziepju bāzi, iegūstam piena šokolādei līdzīgas ziepes. Var pievienot arī apelsīna ēterisko eļļu, kas labi saplūdīs ar saldo šokolādes smaržu.

Eikaliptu ziepes

500 g ziepju bāze

3-4 ēdamkarotes spinātu sulas krāsai, vai tējkarotes gala zaļās pārtikas krāsvielas

15 – 20 pilieni eikaliptu ēteriskās eļļas

Var pievienot dažādus abrazīvos materiālus un/vai dekorus

Izkausē ziepju bāzi. Pievieno spinātu sulu vai zaļo pārtikas krāsu, pakāpeniski, līdz vēlamai krāsai. Pievieno dažādus abrazīvos materiālus un/vai dekorus. Pievieno ēterisko eļļu. Samaisa un lej formās. Ļauj sastingt.

Rezultāts: Lieliski atsvaidzinošas ziepes. Labi noderēs aukstajos mēnešos, jo eikaliptu ēteriskā eļļa būs lielisks līdzeklis elpceļu slimību ārstēšanai.

Aveņu ziepes

500 g ziepju bāze

Tējkarotes gala sarkanās pārtikas krāsvielas

Magoņu sēklas

40 – 50 pilieni aveņu smaržeļļas

Izkausē ziepju bāzi. Pievieno sarkano pārtikas krāsu, pakāpeniski, līdz vēlamai krāsai. Pievieno magoņu sēklas, pakāpeniski, lai nebūtu par daudz. Pievieno smaržeļļu. Samaisa un lej formās. Ļauj sastingt.

Rezultāts: Koši sarkanas ziepes ar magoņu sēkliņām, kas jau pēc izskata atgādinās avenes.

Apelsīnu ziepes

500 g ziepju bāze

4-5 ēdamkarotes burkānu sulas krāsai vai klinģerīšu ziedlapiņas

40- 50 pilieni saldo apelsīnu un laima  ēteriskās eļļas

Izkausē ziepju masu. Pievieno burkānu sulu (vai kliņģerīšu ziedlapiņas), pakāpeniski, līdz vēlamai krāsai. Pievieno ēterisko eļļu un abrazīvos materiālus vai dekorus. Samaisa un lej formās. Ļauj sastingt.

Rezultāts:  Oranžas krāsas ziepītes ar maigo kliņģerīšu ziedlapiņām. Maigi smaržos pēc apelsīniem.