Peldošās svecītes

Būs nepieciešams:

ja vēlies krāsainu sveci – sveču krāsa
ja vēlies smaržīgu sveci  – ēteriskās eļļas vai smaržeļļas

Vai mūsu piedāvātais Komplekts sveču pagatavošanai + trauks kausēšanai

Darba gaita

Uzliec kausēties vasku, bet neuzvāri to. Tāpēc kausē vasku ūdens peldē. 

! Atceries – sojas vasku var viegli nomazgāt ar karstu ūdeni un drāniņu. Taču izvēlies tomēr trauku, kuru nebūtu žēl sabojāt, ja nu nesanāk vasku izmazgāt. Vari lietot metāla bundžu – tikai skaties, lai tā nav ierūsējusi, citādi sabojāsi vasku.

Ja gatavosi krāsainu sveci, tad krāsu pievieno, kad vasks ir izkusis un kārtīgi izkausē arī to.

Ja gatavosi smaržīgu sveci, tad ēteriskās eļļas vai smaržeļļas pievieno pašas pēdējās. Uzmanīgi iemaisi tās vaskā. Tikai nekul – jo vairāk burbuļi, jo svece vairs nav tik blīva un ātrāk izdegs.

Kamēr vasks kūst, sagatavo formu. Lai svece peldētu, formai jābūt konusveidīgai, lai augšējā virsma būtu nedaudz lielāka, tad svece peldot būs kā pludiņš un negrims.

Novieto dakti formai pa vidu. Ar komplektam pievienotajiem lipeklīšiem būs vieglāka dakts novietošana centrā un garantija, ka, lejot vasku, dakts neizkustēsies. Lai dakts turētos arī virspusē taisni, novietojiet dakti starp diviem kociņiem.

Kad sveces būs sacietējušas, uzmanīgi izņem tās no trauciņiem, neaizmirstot, ka apakšējā dakts daļa ir pielipusi, tādēļ nerauj sveci laukā no trauciņa aiz dakts – to var izraut! 

50 gr svecei ir jāatdziest vismaz 3h lai būtu 100% droši, ka ņemot laukā no trauciņa tā netiks sabojāta.

Nogriez dakti ~7mm garumā un novieto to traukā ar ūdeni vai uz svečtura.

Pirms aizdedzini, atceries dakti iztaisnot, lai tā degtu taisni un vienmērīgi.

Svarīgi – nekad neatstājiet degošas sveces bez uzraudzības, bērniem vai mājdzīvniekiem viegli pieejamā, aizsniedzamā vietā.