Kā kopt savu ādu grūtniecības laikā?

Grūtniecība ir skaists pārmaiņu laiks ikvienas sievietes dzīvē. Mainās arī ādas mitruma līmenis, tāpēc topošajām māmiņām īpaši jārūpējas par savu ādu, jo tā var kļūt sausāka vai gluži pretēji – taukaināka kā ierasts. Lai saglabātu skaistu ādu grūtniecības laikā un arī pēc tam, seko līdzi savas ādas izmaiņām un lieto atbilstošus ķermeņa kopšanas līdzekļus. Mēs iesakām censties izmantot dabīgus ādas kopšanas līdzekļus bez ķīmiskām krāsvielām, smaržvielām un citiem piejaukumiem.
Jau no grūtniecības pirmsākumiem iesakām uzreiz pēc rīta dušas ieziest ādu ar bioloģisko kokosriekstu eļļu. Vispirms sasildi kokosriekstu eļļu plaukstās un tad iemasē kājas, dibenu, vēderu pulksteņrādītāja virzienā, krūtis virzienā uz padusēm. Kokosriekstu eļļa ir bez specifiskas smaržas vai krāsas, ātri iesūcas ādā. Kokosriekstu eļļas vietā vari izvēlēties arī kliņģerīšu eļļu, saldo mandeļu eļļu, aprikožu kauliņu eļļu, avokado eļļu, apelsīnu kauliņu eļļu vai augstas kvalitātes olīveļļu.


Ja vēlies smaržīgu eļļu, tad vari pievienot pāris pilienus ēteriskās eļļas. Ja ēterisko eļļu vēlies pievienot visam burciņas saturam, tad vispirms ūdens peldē izkausē kokosriekstu eļļu (vēsākā laikā tā sacietē un kļūst balta), pievieno pāris pilienus – tikai tik, lai smarža ir patīkama un nav par stipru. Rūpīgi samaisi un ļauj eļļai atkal sacietēt. Ja katru dienu vēlies izmantot citu ēterisko eļļu, tad vispirms izkausē kokosriekstu eļļu plaukstā un iepilini plaukstā ne vairāk kā 1-2 pilienus ēteriskās eļļas, sajauc to plaukstās un tad smērē uz ādas. 
Visvērtīgāk būs pievienot ēteriskās eļļas ar reģenerējošām īpašībām, jo tās palīdzēs ādu atjaunot un izvairīties no striju veidošanās. Reģenerējošās īpašības piemīt burkānu sēklu, lavandasmandarīnu, sandalkoka, tangerīna, pačūlijas, neroli, rozes un ģerānijas ēteriskajām eļļām. Tomēr vienlīdz svarīgi ir arī Tavas pašas izjūtas, tāpēc izvēlies tikai tādu smaržu, kas pašai liekas patīkama. 
Brīdī, kad āda uz vēdera, krūtīm sāk niezēt un liekas, ka ar kokosriekstu eļļu ir par maz, iesakām izmantot dabīgos ķermeņa sviestus. Arī sviestus vari papildināt ar ēterisko eļļu smaržu un vērtīgajām ādas atjaunošanas īpašībām. 

Ādu iezied ar kosmētiskajām eļļām vai sviestiem pēc vajadzības – vienu, divas kaut vai piecas reizes dienā, ja jūti nepieciešamību. 

Lai tiktu vaļā no strijām, kas jau sākušas veidoties, izmēģini šo:
RECEPTE
90 ml kviešu asnu eļļa
10 m E vitamīns
25 piles ēteriskās eļļas (izvēlies 1 vai 2 no augstāk minētajām ēteriskajām eļļām ar reģenerējošām īpašībām)
Visas sastāvdaļas rūpīgi sajauc un iemasē ādā pretēji strijām 3-4 reizes dienā.

Visus nepieciešamos ECO produktus vari iegādāties www.darinat.lv
Ēteriskās eļļas var nākt pasmaržot un iegādāties visu nepieciešamo arī Larua studijā, Antonijas iela 9, Rīgā.